Co wpisać w CV do sekcji wykształcenie?

wpis w: CV | 26

Jeszcze raz kilka słów na temat wykształcenia…

Bo temat przewija się nieustannie i powtarzać jak mantrę niekiedy trzeba, że mając już doświadczenie zawodowe szkoły średniej w swoim CV zamieszczać nie trzeba… Oczywiście jeśli za Tobą kolejne etapy edukacji…

Jeśli skończyłeś już studia, to informacje o szkole średniej będą zbędne, niewiele mówiące… Bardziej istotny natomiast będzie kierunek czy uczelnia, którą ukończyłeś. Bo to zasygnalizuje, jaką ścieżką chcesz zmierzać…

A czy dodawać informację o specjalizacji na studiach i tematach prac magisterskich?

Niekoniecznie, choć tu o jednym wspomnieć warto.

Jeśli Twoja specjalizacja jest zgodna ze stanowiskiem, na które aplikujesz, to czemu by tego nie podkreślić, aby wzrok przykuwało?

Temat magisterki? Hmm… tu już mamy większe wątpliwości…To zbytni szczegół na tym etapie.. Jak już Cię tak bardzo korci, to opowiedz o tym podczas rozmowy. Warto zostawić takie smaczki na później.

No chyba, że jesteś naukowcem, specjalistą z bardzo wąskiej dziedziny, badaczem, czy też pracownikiem branży edukacyjnej, a Twoja praca ma bardzo silny związek ze stanowiskiem. Tutaj takie dane mogłyby być wręcz pożądane.

I tak na koniec…

CV ma być wystarczająco dobre. Z wystarczającą liczbą informacji. Nie ich natłokiem i zbytnimi szczegółami. I tym się kieruj pisząc o swoim wykształceniu. Zamiast szczegółowo opisywać przebieg edukacji od szkoły podstawowej zaczynając, wykorzystaj lepiej dodatkową przestrzeń w CV na podkreślenie swoich sukcesów, doświadczeń. To właśnie będzie interesowało Twojego pracodawcę. To właśnie będzie miało dla niego wartość.

 

Ps. Jeśli pisanie CV spędza Ci sen z powiek i nadal nie wiesz jak się za to zabrać, zajrzyj tutaj! My te tematy uwielbiamy i z chęcią Cię wesprzemy podczas zawodowej zmiany!